Hoppa till sidans innehåll

Startlista SM 24-26 augusti

18 AUG 2012 00:00
  • Skapad: 18 AUG 2012 00:00

Uppdaterad startlista, fredag 24/8 kl 20:40
 
Nu är det dags för årets SM i rodd. Denna gången på vår hemmabana Magelungen i Farsta, så det finns inga ursäkter för er att inte komma ner och heja fram våra roddare. Vi kan stolt säga att vi kommer finnas representerade i de flesta seniorklasserna, bland annat i damåttan.
 
Mer information om tävlingen, fullständiga startlistor och löpande resultat finns på: http://svearodd.se/
 
 
Hammarbys starttider
 

Fredag
 
1x Herr junior B 15år 1000m: Adam Wuilmart
   Försök 09:28
   Uppsamling 1 11:30
   Uppsamling 2 11:34
   Final B 14:28
   Final A 14:32
 
2- Dam senior: Sara Selander, Nikki Vercauteren
   Final 14:48
 
1x Herr senior lättv: Anders Selander
   Försök 10:05
   Uppsamling 12:15
   Final 15:04
 
1x Dam senior lättv: Anneli Jedenmalm
   Final 15:12
 
1x Herr senior: Michael Helmer
   Försök 09:00
   Uppsamling 1 11:10
   Uppsamling 2 11:14
   Semifinal 1 13:20
   Semifinal 2 13:24
   Final C 15:56
   Final B 16:00
   Final A 16:04
 
2- Herr senior lättv: William Tassel, Daniel Gerhardson
   Final 16:16
 

Lördag
 
2x Herr junior A: Oscar Larsson, Gustav Johansson
   Försök 09:30

   Uppsamling 1 12:00

   Uppsamling 2 12:04
   Final B 14:00
   Final A 14:00
 
4- Dam senior: Anneli Jedenmalm, Lisa Backman, Sara Selander, Nikki Vercauteren
   Final 14:30
 
2x Herr senior: Michael Helmer, Henrik Persson
   Final 14:50
 
4- Herr senior lättv: Benoit Dessirier, William Tassel, Daniel Gerhardson, Anders Selander
   Final 15:00
 
8+ Dam senior: Linn Smith, Andrea Fiene, Filippa Olsson, Helena Ottosson, Maria Lindholm, Lisa Backman, Sara Selander, x Charline Wiegert
   Final 15:50
 
1x Masters 1000m: Anneli Jedenmalm
                                Yves Wuilmart
   Final 16:00
 

Söndag
 
8+ Herr senior: William Tassel, Daniel Gerhardson, Michael Helmer, Gustav Frebelius, Yves Wuilmart, Henrik Persson, Anders Joelsson, Anders Selander, x Anneli Jedenmalm
  Final 13:00
 
2x Herr senior lättv: William Tassel, Anders Selander
   Final 14:10
 
4x Dam senior: Maria Lindholm, Lisa Backman, Andrea Fiene, Anneli Jedenmalm
   Försök 09:20
   Uppsamling 11:50
   Final 14:50
Skribent: Henrik Persson
Hyr festlokal
 
Vaccinerad
 
 
 

instagram.com/hammarbyrodd

Postadress:
Hammarby IF Roddförening - Rodd
Anders Haulin, Vapengatan 20
12652 Hägersten

Besöksadress:
Sundstabacken 12
12030 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link